Bine ai revenit acasă, Adrian Falub!

Adrian Falub (48 de ani) este, începând de astăzi, noul antrenor principal al FC Universitatea Cluj, preluând totodată și responsabilitățile funcției de manager sportiv.

Adrian Falub a îmbrăcat tricoul alb-negru în perioada 1989-1996, respectiv 1997-1998. A debutat ca antrenor tocmai la Universitatea, în sezonul 2006-2007, când a reușit promovarea în Liga 1, dar a condus-o și în 2015, an care a marcat participarea Șepcilor roșii” în finala Cupei României după o pauză de cinci decenii. S-a întors pe banca tehnică a echipei sale de suflet în septembrie 2017, reușind o nouă promovare, de această dată în eșalonul secund.

De-a lungul carierei a mai pregătit formațiile Sportul Studențesc, Unirea Alba Iulia, FCM Târgu Mureș, CSM Politehnica Iași, UTA Arad (două mandate), Al Urooba (Emiratele Arabe Unite) respectiv Concordia Chiajna (două mandate).

Mult succes, Adi! Haide “U”!

04 Septembrie 2019