Câștigător al Cupei României U19, Vlad Motroc a semnat cu “U”!

Universitatea Cluj a reușit să obțină semnătura unuia dintre fundașii de perspectivă ai României. Câștigător al Cupei României U19 cu Dinamo București, Vlad Motroc (20 de ani) și-a pus semnătura pe un contract valabil pentru următoarele trei sezoane cu clubul nostru. Înțelegerea va intra în vigoare începând cu data de 1 iulie.

Crescut de Dinamo București, club cu care și-a trecut în palmares Cupa României U19 în vara trecută, după o finală decisă la penalty-uri contra FCSB, Motroc a evoluat în această ediție de campionat pentru Daco-Getica București, formație din Liga a II-a. Azi, a semnat un contract pentru următorii trei ani cu Universitatea devenind cel de-al cincilea fotbalist care-și pune șapcă roșieîn această iarnă, după Daniel Pîrvulescu, Ionuț Ursu, Mircea Axente și Andrei Răuță.

Bine ai venit, Vlad!

31 Ianuarie 2019