Continuăm seria victoriilor în Liga Elitelor. Vezi rezultatele etapei

FC Universitatea Cluj continuă să impresioneze în Liga Elitelor, acolo unde sâmbătă, în cadrul rundei cu numărul 17, a legat, din nou, victorii pe linie!

De la ora 10:00, pe terenul sintetic din incinta Parcului Sportiv “Iuliu Haţieganu”, la Under 16, s-au întâlnit “U” şi Viitorul Arad, într-un meci câştigat fără probleme de băieţii noştri (5-0). Golurile “alb-negrilor” au fost semnate de Resteşan (2), Mureşan, Morar respectiv Kacso.

Seria succeselor Universităţii a continuat, mai târziu, la Baza Sportivă Ardealul” din cartierul Someşeni. Elevii lui Călin Sălăgean, care evoluează în Liga Elitelor U19, au trecut cu 2-0 de FC Ardealul (Văsălie, Chirteş), în vreme ce formaţia pregătită de Daniel Sima şi Zsolt Szilagyi s-a impus cu 4-1, în faţa aceluiaşi adversar, în partida rezervată juniorilor U17 (3 Hofman, Jurj).

La U15, “U” a stat.

Programul etapei viitoare:

U15: CS Navobi Alba Iulia “U” (sâmbătă, 9 noiembrie, ora 12:00)

U16: LPS Bihorul Oradea – “U” (duminică, 10 noiembrie, ora 12:00)

U17: “U” – Universitatea Craiova (sâmbătă, 9 noiembrie, Baza Sportivă Clujana”, ora 12:00)

U19: “U” – Universitatea Craiova (sâmbătă, 9 noiembrie, Baza Sportivă Clujana”, ora 10:00)

02 Noiembrie 2019