Mergi la conţinutul principal

De la Viitorul Constanța, la "U" Cluj. Echipa noastră a mai perfectat alte două mutări!

Doi dintre cei mai talentați jucători formați de Academia Gheorghe Hagi în ultimele sezoane vin la Universitatea! Clubul nostru a ajuns la un acord cu Viitorul Constanța pentru împrumutul fotbaliștilor Doru Dumitrescu (19 ani, foto sus) și Tiberiu Căpușă (20 de ani, foto jos), cei doi urmând să se prezinte la primul antrenament al “studenților” din pre-sezon.

Dumitrescu evoluează în zona centrală a liniei mediene, iar în carieră a strâns 13 meciuri pentru VIitorul Constanța în toate competițiile, în timp ce Tiberiu Căpușă evoluează pe postul de fundaș dreapta, el debutând în prima Ligă în luna februarie a acestui sezon, într-un meci cu Astra Giurgiu.

 

Le urăm mult succes lui Doru și Tiberiu în tricoul “alb-negru”! Haide “U”!

30 Mai 2018
Share
U-Cluj supporters

Fan Zone

Vrei sa devii fan? Completeaza campurile de mai jos si vino in familia "U" Cluj!