Mergi la conţinutul principal

Egal în ultimul joc din Cipru. “U” – FK Liepaja 1-1

Universitatea Cluj a disputat joi, 6 februarie, ultimul meci amical din seria de patru programate în cantonamentul din Cipru.

Elevii lui Adrian Falub au bifat un egal cu FK Liepaja, echipă ce ocupă poziția a șasea în clasamentul la zi din prima ligă a Letoniei.

Adversarii „studențilorau deschis scorul după aproximativ 20 de minute trecute din joc, prin Friday. U” s-a aflat în căutarea golului egalizator, iar după pauză toate eforturile ofensive s-au concretizat prin reușita lui Dican, mijlocașul nostru defensiv marcând în minutul 74 pentru 1-1.

U”: Gorcea – Inacio, Telcean, Mureșan, Neciu – Barbu, Dican – Ștefănescu, Goga, Mailat – Gavra. Au mai intrat: Florescu, Taub, Penescu, Coman.