Înfrânți doar din penalty. “U” – FC Navbahor 0-1

FC Universitatea Cluj a pierdut partida disputată în fața ocupantei locului 4 din Super Liga uzbecă, în ultima zi a stagiului de pregătire din Antalya.

Unicul gol al meciului a fost marcat în prima repriză, din penalty. “U” Cluj a echilibrat jocul după deschiderea scorului, și-a creat câteva ocazii bune, dar nu a reușit să înscrie.

Antrenorii Bogdan Lobonț și Adrian Iencsi au aliniat următoarea formulă:

Dur-Bozoancă – Căpușă, Abrudan, I.Ursu – Kofi, Giurgiu, A.Coman, Taub – Goga – Gavra, Janos.

Șepcile roșii” se află la finalul cantonamentului din Turcia. Echipa noastră va ateriza pe Aeroportul Internațional Avram Iancu” sâmbătă dimineață, la ora 8:50.

În cele 12 zile petrecute în Antalya, studenții” au înregistrat următoarele rezultate:

“U” – Cherno More Varna 0-0 (întrerupt la pauză din cauza unei furtuni)

“U” – Pyunik Erevan 4-1

“U” – Rad Belgrad 1-1