”Internaționalul” U18 Victor Dican a semnat cu ”U”!

FC Universitatea Cluj a obținut, azi, semnătura ”internaționalului” român Victor-Robert Dican, fotbalist convocat la lotul național Under 18 pentru meciurile cu Norvegia, Suedia și Polonia.

Născut pe 11 octombrie 2000, Dican, care evoluează pe postul de mijlocaș defensiv, a început fotbalul încă de la vârsta de trei ani, la echipa spaniolă CD Ensanche Teruel, iar junioratul și l-a continuat în România la Dămila Măciuca și, apoi, la CSM Râmnicu Vâlcea. În acest moment, el evoluează în Liga a III-a pentru Metalurgistul Cugir, iar azi și-a pus semnătura pentru un contract cu FC Universitatea Cluj valabil pentru următorii trei ani, care urmează să intre în vigoare pe 1 iulie.

Bine ai venit la “U”, Victor!

21 Februarie 2019