Juniorii lui “U”, în tricoul “naționalei” Under 16

Juniorii echipei noastre, Răzvan Pașcalău, Raul Rațiu, Rareș Scocîlcă și Traian Oargă au evoluat în “dubla” amicală pe care reprezentativa Under 16 a României a disputat-o în Cipru, în compania selecționatei similare a țării gazdă, în zilele de 11 și 13 februarie. Elevii lui Daniel Mogoșanu au cedat la limită ambele partide, scor 0-1.

Pașcalău a fost integralist în partida disputată luni, în timp ce Scocîlcă s-a regăsit și el în echipa de start, fiind înlocuit de Neagu, în minutul 60. De asemenea, celălalt jucător al Universității Cluj convocat pentru meciurile-test din Cipru, Oargă, a bifat ultimele 20 de minute.

În schimb, Rațiu a fost titular în jocul programat astăzi, iar Scocîlcă, Pașcalău și Oargă au intrat pe parcursul părții secunde.

Felicitări și multă baftă pe mai departe, băieți!

13 Februarie 2020