Odihnește-te în pace, Ioan Suciu!

“Atunci când alerga era ca pe arcuri. Doar Ivansuc îl depășea. Nu îi plăcea să îl lauzi. Era inepuizabil. Cum începea așa și termina meciurile”, l-a portretizat Remus Câmpeanu pe Ioan Suciu, fostul atacant care a contribuit în vara anului 1965 la câștigarea singurului trofeu din istoria Universității Cluj: Cupa României. A îmbrăcat timp de 12 sezoane tricoul “alb-negru”, zece dintre acestea jucându-le pe prima scenă, iar în tot acest timp a bifat 211 meciuri și a marcat 22 de goluri.

Vestea că Ioan Suciu s-a stins din viață, ieri, întristează întreaga familie a “Șepcilor roșii”.
Clubul nostru este alături de familia îndoliată și de toți cei care l-au cunoscut și apreciat.

Dumnezeu să îl odihnească!

11 Aprilie 2018