Primul eșec în Antalya. “U” – FC Montana 0-2

“Studenții” s-au înclinat, joi după-amiază, în fața formației din liga secundă bulgară FC Montana, în penultimul meci amical disputat în cantonamentul din Turcia.

Apropierea finalului stagiului de pregătire a adus primul pas greșit făcut de echipa noastră. Cu mai mulți jucători menajați de Bogdan Lobonț și Adrian Iencsi, partida s-a derulat sub semnul echilibrului până pe final, când bulgarii au marcat ambele goluri, ultimul dintre ele venind din lovitură de pedeapsă.

Vineri, de la ora 11:00 (ora României), Universitatea va încheia seria partidelor-test în compania uzbecilor de la FC Navbahor (locul 4 în Super Liga), urmând ca sâmbătă dimineață să revină la Cluj.

Primul “11” al “Șepcilor roșii” a arătat astfel:

Dinu – Cordoș, Prodan, Berci – Greu, Kofi, Sepsi, Hordouan – Pîrvulescu – M.Coman, Axente. Au mai jucat: Gorcea, Burghele, Hațiegan, Căpușă, Taub.

Rezultatele din pregătiri:

“U” – Cherno More Varna 0-0 (întrerupt după primele 45 de minute din cauza unei furtuni)

“U” – Pyunik Erevan 4-1

“U” – Rad Belgrad 1-1