Trei "studenţi" merg la loturile naţionale de tineret!

FC Universitatea Cluj dă trei jucători la reprezentativele de tineret ale României şi Republicii Moldova.

Este vorba despre portarul Cosmin Dur-Bozoancă, convocat de selecționerul echipei naționale Under 21 a României, Mirel Rădoi, pentru partidele cu Ucraina (10 octombrie) și Irlanda de Nord (14 octombrie), din preliminariile EURO 2021 respectiv fundașii Tudor Telcean și Artur Crăciun. Tudor s-a alăturat lotului U19 al României, care va debuta în campania de calificare pentru Campionatul European de anul viitor, la Belgrad, acolo unde “tricolorii” vor da peste echipele similare ale Serbiei (8 octombrie), Spaniei (11 octombrie) și Lituaniei (14 octombrie). Pe numele celuilalt jucător al Universității Cluj, Artur Crăciun, a sosit o convocare în vederea meciurilor pe care “naționala” U21 a Republicii Moldova le va disputa contra Țării Galilor (11 octombrie) respectiv Belgiei (15 octombrie).

Felicitări, tuturor! Multă baftă!

04 Octombrie 2019