Xonix, partener local FC Universitatea Cluj

Welkom, Xonix, voor de familie "U"! / Bine ai venit, Xonix, în familia "U"!

Compania Xonix, cu sediul central în Lienden, Olanda, care deţine o facilitate de producție în Cluj-Napoca, este noul partener local al FC Universitatea Cluj.

Cel două branduri împărtăşesc o serie de valori comune - tradiţie, performanţă, implicare în comunitate -, iar Xonix, prin aderarea la proiectul FC Universitatea Cluj începând cu sezonul 2018/2019, transmite un puternic mesaj de susţinere în comunitatea locală.

Xonix, care realizează la Cluj produse finite şi semi-finite din oţel inoxidabil ce ajung la clienţi din toată Europa, inclusiv Olanda, Franţa, Germania şi Belgia, a reuşit să îmbine cu succes măiestria est-europeană cu expertiza vest-europeană şi constituie un exemplu de business cu care comunitatea locală se poate mândri.

09 Iulie 2018